Alternas Çelik Kasa
0 216 4 999 222

ÇELİK KASA ÜRÜN GRUPLARI
 
ev kasası
Mücevher Kasaları MC 1
Mücevher Kasaları MC 2
Mücevher Kasaları MC 3


ÇELİK KASA BİLGİLENDİRME
 
 Data Kasası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Ürünler | Mücevher Kasası | Mücevher Kasaları MC 1
______________________________________________________________________
 
Mücevher Kasaları

Mücevher Kasaları MC 1

Data Kasası Sertifikalar
Fiyatı : 9850 Euro

 

Resmin Büyük Halini Görmek İçin Tıklayınız  
   
Mücevher Kasaları MC 1
     
Dış Ölçüler : 1400 x 710x 700 mm
     
İç Ölçüler : 1201 x 550 x 490 mm
     
Ağırlık : 1600
     
Hacim : 323 lt
     
Cekmeçe / Raf : 4/1
     
Kilitleme Mekanizması : Elektronik şifreli + Mekanik Anahtar


Mücevher Kasası

Mücevher kasalar mücevher ve diğer değerli eşyaları yangından ve hırsızlıktan korumak için tasarlanmış kasalardır. Genellikle mücevher kasaları standart ev ve ofis kasalarına göre hırsızlığa karşı daha korumalıdır. Profesyonel bir hırsızın kasaları soymak için ne kadar zorlandığının göstergesini veren bir hırsızlık değerlendirmesi taşır.
Biz çoğunlukla kasalarında “az bir mücevher” saklayan müşteriler bulurum. Genelde kadınlar öyle mücevher düşkünü biri değil ama küçük bir alışmayla çok çabuk mücevher hastası olabileceğinden eminiz. Bununla beraber bir çok kişi mücevher koleksiyoncusudur ve koleksiyonlarına yeni parçalar katmaya bayılır. Kadınların sahip olduğu tüm koleksiyon , bir yüzük değerinde olabilir. Belli ki her ikisinin de koleksiyonları için değişik türden mücevher kasalarına ihtiyacı var.

Soygun değerlendirmesinde bir örnek MC-15 modelidir. Bir MC-15 değerlendirmesi profesyonel biri (örneğin bir çilingir) tarafından en az 15 dakika delici aletler ve el aletleri kullanarak soyulması girişimlerine karşı dayanıklılığın test edilmesi manasına gelir. Bu uzun bir zaman gibi görünmezken bir kasayı açmak için 15 hatta 5 dakikası bile olmayan yakalanmamak için el çabukluğuna güvenen çoğu hırsız için bir sonsuzluktur. Bir MC-15 değeri hırsızlar için güçlü bir caydırıcıdır. Daha güçlü bir MC-30 değerlendirmesi olan modeller bile vardır. Profesyonel taraftan bir notun dediği gibi: 1 , 5 saatin altında değerlendirilen bir MC model çelik kasayı soyabilen bir çilingirle karşılaşmadım. En iyi deneyimim 5 saatti. Ben şuna inanıyorum ki; siz tüm aletlerinizi ve bildiklerinizi kasada öylece bırakırsınız ve ortalama bir hırsız hafta sonuna kadar uğraşsa yine de açamaz.

Çoğu mücevher kasası yanmazlık değerlendirmesi de taşır. Yanmazlık değerlendirmesine bir örnek; 150 derece ’de 1 , 5 saatlik ölçümdür. Bu değerlendirme kasanın 1 , 5 saat süreyle 1090 derecelik bir ateşe maruz kaldığının ve kasa içi sıcaklığının 150 derece’nin üstüne çıkmadığı anlamına gelir. Bu mücevheratı ve değerli eşyaları kalıcı zarardan korumak için yeterince düşük bir sıcaklıktır.

Mücevher kasası seçerken göz önünde bulundurulacak bir diğer faktör ise kullanılan kilit mekanizmasının türüdür. Geleneksel çevirmeli şifreler ve elektronik tuş takımlı kilit modelleri mevcuttur. Geleneksel çevirmeli şifreler ve elektronik tuş takımlı kilit modelleri mevcuttur. Geleneksel çevirmeli şifre türünü seçerken daha güvenli 4 haneli bir şifre arayınız. Elektronik tuş takımı mekanik çevirmeliden daha kolaylıklıdır. Kullanıcı tıpkı ATM makinelerde yaptığı gibi şifreyi kasa üzerindeki PIN padine girer. Bu tür kilit mekanizmalarını seçerken bir LaGard veya Sargen&Greenleaf tuş takımını arayın. Ayrıca bazı modellerde birden fazla PIN numarası veya şifre kaydedilerek birden fazla kullanıcıya giriş izni veriyor.

Bununla beraber 1 veya daha fazla kilidi olan mekanizmaları olan mücevher kasalarına da bakın. Bu mekanizmalar birileri kilidi kurcalarsa tekrar kilitlenerek içindekini korumaya yardımcı oluyor. Mücevher kasaları arasında tercih yaparken düşünülecek bir diğer faktör ise elde edilen toplam saklama alanıdır , seçtiğin modelin gelişen saklama ihtiyaçlarını karşılayabileceğinden emin olun. Ek kolaylık açısından iç bölmeleri olan bir modeli tercih etmeyi düşünün.

Gördüğünüz gibi mevcut mücevher kasası modelleri arasından tercih yaparken düşünülecek birçok faktör var. Soygun değerlendirmesini , yangın değerlendirmesini , kullanılacak kilit mekanizmasının türü ve kasanın sunduğu toplam saklama hacmini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu tam ihtiyaçlarınıza göre bir mücevher kasası seçtiğinize emin olurken size yardımcı olacaktır.                                 

 Diğer Ürünlerimiz

  1. Ev Kasası K 650 Para Kasa
  2. Ev Kasası EM 30
  3. Ev Kasası EM 20
  4. Ev Kasası EM 15
__________________________________________________________________________
Ürün Grubu            : Mücevher Kasası
 
Etiketler: çelik kasa , ev kasa , çelik kasalar , çelik kasa fiyatları , ankara çelik kasa , data kasa , data kasası , para kasası , para kasa , şifreli çelik kasa ,ev kasası , Şifreli Çelik Kasa , Elektronik şifreli Çelik Kasa , elektronik şifreli kilit , para kasası , sertifikalı çelik kasa , ev kasaları , yangına dayanıklı çelik kasa , yanmaz çelik kasa , yanmaz ev kasası özellikleri , çelik kasa
 
Çelik Kasa Sertifikalar
Türkçe |English Sitemap | Sertifikalar | Haberler