Alternas Çelik Kasa
 

ÜRÜNLER
 


ÇELİK KASA BİLGİLENDİRME
 
 Data Kasası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Şifreli Çelik Kasa Bilgileri

Bir elektronik şifreli kasa da sadece mekanik kilit yerine bir elektronik kilit mekanizması da kullanılır. Elektronik şifreli kasayı açmak sıradan mekanik olanları açmaktan çok daha kolay ve hızlıdır. Hem güvenlik hem de kolaylık sunar. Bir elektronik şifreli kasada temelde iki tip kilit mekanizması vardır bunlar elektronik tuş takımı ve parmak izli.

Elektronik bir tuş takımı kilitleme mekanizması kasaya şifreyi girmek için kullanıcıya bilindik bir elektronik pin padi sunuyor. Kullanıcı basitçe tıpkı ATM ve kredi kartlarında yaptığı gibi pin padine şifreyi girer. Kasa sadece girilen geçerli şifreyle açılacaktır. Kasaya birden fazla kişinin giriş yapabilmesi için daha fazla pin kodu belirlenebilir.

Elektronik Celik kasa seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör ise kasa da ne saklayacağınızdır. Eğer sadece dosya  ve mücevherat saklamaya ihtiyacınız varsa standart bir kasa yeterli olacaktır. Eğer kaset, CD veya DVD kopyası gibi bir elektronik data saklamaya ve korumaya ihtiyacınız varsa özel bir data kasasına gerek vardır. Tüfek veya av tüfeği  saklamaya ihtiyacınız varsa temelde iç hacim ihtiyacından dolayı özel bir silah kasası na ihtiyacınız var.

Arzu ettiğiniz kasanın sağlanacak güvenlik derecesi ve türünü de belirlemeye ihtiyacınız var. Bu kasa üreticilerinin sunduğu çeşitli derecelendirmelerden seçilebilir. Birincisi kasanın “soyulmasını” ne kadar zorlaştırdığını gösteren güvenlik dereceleridir. İkincisi kasanın yanma dereceleridir. Bir elektronik şifreli çelik kasa  yanma değerlendirmesinde kullanılan belli başlı iki standart vardır – birincisi belgeler için tasarlanan 150 derece’dir. Diğeri ise bilgisayar ve elektronik data lar için olan 35 derece ’dir. Saatlerle belirlenen her iki değerlendirme de içerdeki ısının tespit edilmiş miktarı olan elektronik  aygıtlar için 35 derece’nin, belgeler içinse 150 derece ’nin üstüne çıkmadan kasanın dayanabileceği 950 derece ’ye kadar zaman verir. Data saklamak için tasarlanan bir elektronik kasa ayrıca yüksek neme, toza, elektromanyetik alanlara ve elektrostatik yüke karşı da koruma sağlar.

Elektronik şifreli çelik kasa  seçerken dikkat edilecek son bir faktör de elektronik kasanın ihtiyacınız olan saklama miktarı ve düzenidir. Bunu toplam büyüklük ve kasanın şekli belirleyecektir. Seçerken kasanın gerçek ihtiyacınız olandan biraz daha fazla depolama alanı sunduğundan emin olun, böylece biraz daha eşya saklama ihtiyacınız olduğunda değiştirme problemiyle karşılaşmazsınız.

Gördüğünüz gibi bir elektronik kasa seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır. Tüm bu faktörleri düşünmek tam ihtiyacınız olan kasayı seçmekte size yardımcı olacaktır.

Türkçe |English Sitemap | Sertifikalar | Haberler