Alternas Çelik Kasa
 

ÜRÜNLER
 


ÇELİK KASA BİLGİLENDİRME
 
 Data Kasası Hakkında Bilinmesi Gerekenler
yangın kasası
Yangın Kasası Bilgileri

 

Şifreli yangın kasası elektronik kilit mekanizmasının bazı türlerine sahiptir ve içindekinin yangın güvenliği için değerlendirilir. Bir yangın kasası geleneksel mekanik kilit mekanizması ile satın alınabilir fakat elektronik bir kilit çok daha uygun olacaktır. Şifreli bir kasa seçerken göz önünde bulunduracak birçok etken vardır.

Birincisi elektronik kilidin türüdür. Temel olarak 2 çeşit vardır , bunlar şifreli tuş takımı ve parmak izli okuyucudur. Elektronik tuş takımı türüyle kasaya şifre standart sayısal tuş takımı üzerinden tıpkı ATM veya marketlerde girdiğiniz pin kodu gibi girilir. Bir parmak izli elektronik yangın kasası ise çözücü mekanizma olarak bir parmak izi okuyucusuna sahiptir. Basitçe parmağınızı okuyucu üzerine birkaç saniyeliğine yerleştirirsiniz ve kasa açılır. Parmak izli okuyucu türü hem güvenlik hem de kolaylık bakımından en iyisini sağlar.
İkinci ve muhtemelen en önemli faktör ise şifreli yangın kasası nın yanma derecesidir. 2 tür yanma derecesi vardır , biri kâğıt için diğeri data lar için. Bu nedenle belirli bir sıcaklıkta yanmaya başlarken flopy , Dat , DLT , Lto diskler veya CD ler gibi birtakım datalar ise çok daha düşük bir sıcaklıkta erimeye başlayacaktır. Ayrıca data lar yüksek rutubet etkisine de dayanamayacaktır.
Derecelendirilmiş kasalar kağıt dosyaları depolamak için 150 derece ’ye kadar çeşitlenir , derecelendirme kasanın iç ısısı 150 derece ’nin üzerine çıkmadan kalabileceği bir yangın durumundaki sıcaklık sayısıdır. Bu kağıdın yanmaya başlayacağı sıcaklıktır. Data kasaları için de iç ısı için çok daha düşük olan sadece 35 derece ’nin kullanılmasının yanı sıra derecelendirme yine aynı şekilde belirlenir. Ayrıca data kasaları içerdeki nemin yangın anında %80’i aşmayacağı şekilde tasarlanmaktadır.

Üçüncü faktör ise elektronik yangın kasalarının büyüklükleri ve şeklidir. www.alternas.com.tr adresinde birçok farklı şekil ve büyüklük seçeneği mevcuttur.1-2 saatlik yanmama derecesi seçenekleri ile değişik büyüklüklerde elektronik yangın kasaları var. 2 saatlik yanmaz ve ayrıca hırsızlığa karşı maksimum güvenlikli kasalar da var. 2 saat yanmaz ve hırsızlık korumalı kasalar ek güvenlik için camdan yapılmış bir yeniden kilitleyici mekanizmayı da içeriyor (Eğer birileri kilidi kurcalamayı denerse , camla kaplı kaynak kırılır ve kasayı yeniden kilitler.).

Gördüğünüz gibi elektronik bir yangın kasası seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör var. Yangın ve hırsızlık durumuna göre elektronik kilidin türüne karar vermeye ve depolama miktarına göre kasa nın şeklini ve büyüklüğünü kararlaştırmaya ihtiyacınız olacak. Bununla beraber kasa da elektronik data lar saklayıp saklamayacağınızı kararlaştırmaya ihtiyacınız var. Eğer seçeceğiniz modelden eminseniz bir data yangın koruma dayanıklılığı da olmalı.

 

Türkçe |English Sitemap | Sertifikalar | Haberler